Erkek Bebeklerin Altı Nasıl Değiştirilir? – BuMesele

Erkek Bebeklerin Altı Nasıl Değiştirilir?

Bebek bezi değiştirmek yeni anne babalar için yeterli pratik ve tecrübeyi edinene kadar oldukça maceralı bir süreçtir. Erkek bebeklerin altını değiştirmek kız bebeklere göre biraz daha zordur.

Erkek bebekler bezleri açıldığında size sürprizler yapmayı çok severler. Havayla temas eder etmez yüzünüze doğru işemeleri an meselesidir. Bu yüzden erkek bebeklerin altını değiştirirken kız bebeklere göre biraz daha hızlı hareket etmenizde ve bir an önce altını temizleyip bez değişimi işlemini en kısa sürede tamamlamanızda yarar vardır. Kötü sürprizlerin önüne geçmek istiyorsanız birkaç kat peçete veya küçük emici bir bez parçası ile penisin ucunu kapatarak bebeğinizin etrafı ıslatmasını engellemeyi deneyebilirsiniz. Deneyebilirsiniz diyoruz, çünkü bazen siz ne yaparsanız yapın, bez değişimi esnasında bütün kıyafetlerini ve üzerini ıslatmayı başaracaktır.

Bezi kapatırken pipisi yukarı mı yoksa aşağı mı bakmalı?

Erkek bebeklerle ilgili tek sorun bez değişimi esnasında üzerini ıslatması değildir. Zaman zaman her şeyi doğru yaptığınızı düşünseniz de, üzerini değiştirdikten kısa bir süre sonra altını ıslattığını ve işin kötüsü, beze rağmen bütün kıyafetlerinin sırılsıklam olduğunu görebilirsiniz. Aslında sizin oldukça sinirinizi bozuyor olabilecek bu durumun çözümü çok da basit. Eğer bezi değiştirirken bebeğin penisini yukarı doğru yönlendirirseniz bezin üst kısmında idrarı tutacak hiçbir şey olmadığı için kıyafetlerini ıslatması kaçınılmaz olacaktır. Bezi bağladığınızda pipisinin aşağıya doğru durduğundan emin olursanız, penis bezin en emici kısmına denk geleceği için bebeğinizin kıyafetlerini ıslatma ihtimali en aza inecektir.

Umarız, bu aslında çok basit olan, ama bazen dikkatlerden kaçabilecek olan ipucu hayatınızı biraz olsun kolaylaştırır.

İnanıyoruz ki, başlangıçta biraz korkutucu gibi görünen bez değiştirme seansları, zamanla sizinle bebeğiniz arasındaki bağı kuvvetlendiren kısa oyun aralarına dönüşecektir.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.