“Jet Sosyete” Reyting Sonuçları ve İzleyici Tepkisi – BuMesele

“Jet Sosyete” Reyting Sonuçları ve İzleyici Tepkisi

Beklenen dizi ‘Jet Sosyete’ izleyici ile buluştu!

Reyting sonuçları ve izleyici yorumları ne oldu?2018’in ilk günlerinden bugüne kadar Pazar akşamları yayınlanan dizilerin kitlesi belli olmuştu. Aynı saatlerde yayınlanan dizilerden,

Savaşçı (Fox TV),Çocuklar Duymasın (Kanal D)

ve Cennetin Gözyaşları (Atv)

dizileri en çok izlenen 3 dizi olmuştu.

Özellikle Savaşçı son haftalarda Totalde 1. ciliği hiçbir diziye bırakmadı. Kanal D’nin yıllar sonra ekranlara gelmeye başlayan fenomen dizisi Çocuklar Duymasın da yayınlanmaya başladığı günden beri ciddi bir izlenme yakaladı. Özellikle AB’de 1 ve 2.ciliği bırakmayan dizi, bu hafta Star Tv’nin beklenen dizisi ‘Jet Sosyete’ nin yayına girmesi ile sarsıldı. Çocuklar Duymasın son 6 haftanın en düşük izlenme oranlarını bu hafta gördü.Gülse Birsel’in 3 yıl aradan sonra izleyici ile buluşan dizisi, aynı akşam yayınlanan diziler sıralamasında, Totalde, 5,89 izlenme oranı ile ikinci, AB’de ise 10,31 ile ilk haftadan birinci oldu.

Dizideki karakterlerden Yaşar (Çağlar Çorumlu) ile eşi Safiye (Derya Karadaş) yirmi yıllık evli bir çift. Cengiz Bey’in (Cengiz Bozkurt) şirketinde getir götür işleri yapan Yaşar, patronun işe yaramaz oğluna kızması ile bir günde genel müdür olur. Hiç beklemediği bir anda ‘Jet Sosyete’ye giriş yapan Yaşar ve ailesinin sosyete hayatına alışmaları ve başlarına gelen komik hikayeleri konu alan dizi tam 120 dakika sürdü.

Çağlar Çorumlu rolünde son derece başarılıydı. Aslı Bekiroğlu, Melike rolüyle dizinin parlayan oyuncuları arasında yerini aldı. Ozan karakterindeki Sarp Apak ve Safiye rolünde Derya Karadaş, dizinin fragmanını ilk izlediğim zaman düşündüklerimi haklı çıkardılar. İkisi de Yalan Dünya dizisindeki karakterlerden pek sıyrılamamış gibi geldi. Ayşenil Şamlıoğlu, babaanne karakterinde seyirci karşısına çıkıyor. Dizi izlemekten kendini kaybetmiş, kendini zaman zaman hanım ağa zanneden ve tepkilerini bu şekilde veren bir kadın. Karakter, son derece başarılı yazılmış çok da güzel canlandırılıyor.

Öncelikle dizinin Gülse Birsel yapımı olması ve oyuncu kadrosu izleyicide büyük bir beklenti oluşturdu. Zekice göndermeler ve espriler var. Ancak, ilk bölümü ile listeleri altüst eden dizide izleyici aradığını tam olarak bulamadı. Peki neden bu kadar çok izlendi?Bunun üç nedeni olabilir. Birincisi, izleyicinin Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerini özlemesi, nostalji duygusu ile o tadı yakalayabilmek umuduyla televizyona kilitlenmesi. İkincisi, uzun süredir en çok izlenen Çocuklar Duymasın gibi dizilerin senaryolarının artık kısırlaşması ve klasik dizi entrikalarının izleyiciyi  sıkmaya başlaması. Üçüncüsü ise sitcom tarzındaki bir dizinin 120 dk olması. Her dizi için geçerli bir durum bu ancak komedi olunca biraz daha yorucu oluyor diyebilirim.

İlk haftada büyük bir başarı kazanmış olsa da dizinin ilerleyen haftalarda aynı başarıyı devam ettirip ettiremeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.