Samsung Galaxy S8 Gerçekten de Su Geçirmez mi? – BuMesele

Samsung Galaxy S8 Gerçekten de Su Geçirmez mi?

Bumesele YouTube kanalında yayınladığımız bu videomuzda, daha önce “Samsung Galaxy S8 Plus” ile karşılaştırıp değerlendirdiğimiz Samsung Galaxy S8’i kutusundan çıkarıp gerçekten su geçirip geçirmediğini test ettik.

Havuz suyunda beklediğimiz gibi denize göre çok daha net görüntüler yakaladık. Telefon hem havuzda, hem denizde yaklaşık 1 saat suya girip çıktı. (Çekim yapmadığımız zamanlarda sürekli dışarıda tuttuk) Zaman zaman “USB girişinde nem algılandı” uyarısı vermesi dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadık, ki o uyarı da endişe etmenizi gerektirecek bir durum değil. Sadece USB girişi ıslakken telefonunuzu şarj edemeyeceğiniz anlamına geliyor.

Eğer siz de telefonu su altında kullanacak olursanız, çıktıktan sonra alttaki USB girişi, kulaklık girişi ve hoparlörü iyice kuruttuğunuza mutlaka emin olun. Herhangi bir bez ile ulaşamayacağınız bu girişlere güçlü bir şekilde üfleyerek içeride kalmış olabilecek suyu kolaylıkla dışarı çıkarabilirsiniz.

USB girişinin nemli olması telefonunuzun şarj edilememesine neden olurken, hoparlörün nemli veya su dolu olması da yeterli seviyede ses alamamanıza neden olur. Bütün girişleri iyice kuruttuğunuzda bu konularla alakalı sorunlar ortadan kalkacaktır.

Telefonun sualtı performansının yanında, merak ettiğimiz bir diğer konu da gece çekimlerinde nasıl sonuçlar elde edeceğimizdi. Gece çektiğimiz fotoğraflardan ikisini aşağıda yayınladık. Daha fazlasını “Galaxy S8 Tuzlu Sudan Sağlam Çıktı mı?” linkindeki videomuzda bulabilirsiniz.

İzlediğiniz için şimdiden Teşekkürler!

S8 ile akşam saat 9:00’da çektiğimiz bir fotoğraf
Aynı yerden gece yarısına doğru çekilmiş bir başka fotoğraf
Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.