Sofra Sırları-Umut Veriyor! – BuMesele

Sofra Sırları-Umut Veriyor!

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018

Yönetmen: Ümit Ünal

Senarist: Ümit Ünal

Yapımcı: Servan Erhan Güney,  Sinan Yabgu Ünal

Müzik: Erdem Helvacıoğlu

Oyuncular: Demet Evgar, Fatih Al, Alican Yücesoy, Ferit Aktuğ, Emrah Kolukısa, Fırat Altunmeşe, Elit Andaç Çam

Tür: Komedi, Dram

Süre: 103 dakika 

Eleştiri:

Türk Sinemasına dair umut verici bir film. Uyarlama olan ‘Cebimdeki Yabancı’dan sonra bu defa senaryonun da orijinal olduğu başarılı bir film. Sofra Sırları 16.02.2018 tarihinde vizyona girdi. 154 salonda gösterilen film, ilk 2 günde 24.727 seyirci sayısı ile aynı gün vizyona giren filmler arasında 4. oldu.Türk Sineması adına umut veren bir film olmuş. Anlat İstanbul ve Nar gibi filmlerin de senaristliğini ve yönetmenliğini yapan Ümit Ünal çok başarılı bir iş çıkarmış. Oyuncu kadrosunda, Demet Evgar, Fatih Al, Alican Yücesoy, Ferit Aktuğ yer alıyor. Filmin yıldızı şüphesiz Demet Evgar.

Yahşi Batı filminin Susan Van Dyke’ı, 1 Kadın 1 Erkek dizisinin Zeyno’su, Aile Arasında filminin Solmaz’ı gibi daha çok komedi performansı ile akıllarda yer eden Demet Evgar bu filmde şahane bir oyunculuk sergiliyor. 2006 yılında, Beyza’nın Kadınları filminde de bu tarz bir rol ile karşımıza çıkan Evgar, oyunculuk anlamından büyük bir gelişme göstermiş. Bu filmde bakışlarıyla, sesiyle oynuyor.

Sevdiğiyle genç yaşta evlenen, yaşadığı şehri, her şeyi ardında bırakıp, Anadolu’nun farklı şehirlerini gezen Neslihan’ın sıradan ve bir o kadar mutsuz hayatını izleyeceksiniz. Hayal dünyasında yaşayan Neslihan’ın kalabalık içindeki yalnızlığına, kimsesizliğine şahit olacaksınız.Konusu ve oyunculukları açısından oldukça dolu bir film. Enteresan bir espri anlayışı var filmde. Seyirciyi çok farklı bir şekilde güldürmeyi başarıyor. Çekildiği mekanlar ve karanlık görüntüler nedeniyle film zaman zaman kasvetli bir hava estiriyor. Neslihan karakterinin kurduğu hayaller yoluyla hayatını özetlediği sahnelerin kurgusunu oldukça başarılı buldum. Sonunu merak ettiren ve bugüne kadar izlediğim Türk Filmlerinden çok farklı bir tat bırakan bir film diyebilirim.Son Söz: Tek hobisi yemek yapmak olan Neslihan’ın kocası tarafından gördüğü psikolojik şiddet onu nerelere götürecek? Etrafındaki insanların ölümleri ile bir ilgisi var mı? Oldukça az salonda gösterilen filmi henüz vizyonda iken izlemenizi tavsiye ederim.

Hikaye:3.8 out of 5 stars (3,8 / 5)
Oyunculuklar:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Sunum:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
KARAR:4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)
Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.