“Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı” Ahmet Şerif İzgören – BuMesele

“Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı” Ahmet Şerif İzgören

Kitabın Yazarı: Ahmet Şerif İzgören

Yayınevi: Elma Yayınevi

Kitap Türü: Kişisel Gelişim

Yayım Yılı: 2018

Sayfa Sayısı: 160

Arka Kapak Bilgisi

“Bu kitabı kişisel gelişmeyin diye yazdım, toplumsal gelişin. Etrafa da gram katkınız olsun.”
– Ahmet Şerif İzgören

Diğer kitaplarından farklı olarak, yazar bu kitabında girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörü değerlerini vurgulayarak okuru toplumsal gelişime davet ediyor.
Ahmet Şerif İzgören kapattığımız gözlerimizi açmamızı ve gerçekleri görmemizi sağlayarak, “Nasıl adam olunur?”, “Ülkeye nasıl daha faydalı olunur?” gibi sorulara yaşanmış hikâyelerle cevap veriyor.

Ahmet Şerif İzgören’in bütün kitaplarını okudum. Bazen gözlerim dolarak, bazen yeni bir şeyler öğrenerek dağarcığıma bir şeyler atabildim. Böyle kitaplar enderdir. Şerif’i elinizdeki kitaptan dolayı bir kez daha kutluyorum. Yine onun izniyle kitabından birkaç anekdotu konuşmalarımda kullanmak istiyorum. Bu kitaptan güzel şeyler edineceksiniz.
Müjdat Gezen

Artık bütün sorunların arkasındaki temel konunun eğitim olduğunun farkına varmış durumdayız. Eğer ülkedeki eğitim sorunu çözülürse, siyasilerin her dönemde rahatlıkla kandırdığı Türklerin yerine, ne istediğini bilen ve söyleyen Türkler gelecek. İşte o zaman bu ülke daha farklı olacak. Sevgili Ahmet Şerif İzgören, bu ülkenin doğru yapamadıklarına ve değiştiremediklerine benim gibi kızmayı sürdürmekle beraber, küsmeden mücadele etmeyi başarıyor. İzgören ve onun gibi eğitime gönül verenlerin yolları açık olsun.
Alphan Manas Mensa Türkiye Başkanı

“Noel Baba yalan Mustafa Amca ise gerçek
Geyikler yerine eşeği var. Eşek de daha gerçek, Mustafa Amca da”

Okurken pelerininizi kendiniz bağlayabildiğiniz sürece gerçek bir süpermen olabileceğinizi göreceksiniz. Ayaklarınızın yere bastığından emin olun. Gerçekten uçabilirsiniz.Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı

Daha önce yazarın herhangi bir kitabını okumadıysanız bir tanesinden başlayın diyebilirim. Yazarın daha önce de bir çok kitabını okumuş, En son okuduğum ‘Hıdır Kişisel Gelişiyor’ kitabının yorumunu da sizlerle paylaşmıştım.

Ben kişisel gelişim kitaplarını okumayı seviyorum. Beni mutlu ediyor ve umutlandırıyor. Bu kitabı alırken yazarın arka kapaktaki; “Bu kitabı kişisel gelişmeyin diye yazdım, toplumsal gelişin. Etrafa da gram katkınız olsun.” sözü beni etkiledi.

Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi bağlardı kitabındaki tespitler o kadar yerinde ve gerçek ki, anlattığı hikayeleri ve örnekleri yaşamış ya da duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek. İnsanlığa, hayata, dünyaya karşı kaybedilen güveni ve umudu, yeniden hissettiren kitabı ben çok sevdim, zaman zaman gülümsedim zaman zaman duygulandım.

Üniversitede hocalık ve beden dili eğitmenliği yapan Ahmet Şerif İzgören’in konuşmalarını çok kez dinlemiştim. Öyle güzel ve etkili bir konuşması var ki kendisini saatlerce dinleyebilirim. Kitaplarını da aynı şekilde yazıyor, sizinle konuşuyor bir şeyler anlatıyor gibi hissediyorsunuz.

Kişisel gelişimden ziyade toplumsal gelişimin önemini her daim vurgulayan İzgören, toplumsal gelişimin kişisel gelişimle başladığını biliyor ve ‘Uğur Böcekleri’ Projesi ile iyilik yapmak isteyenleri bir araya getiriyor. Haziran 2015’de dernekleşen Türkiye Uğur Böcekleri Projesi, Uğur Böcekleri Derneği oldu ve “İyilik yap karşılık bekleme, bilgiyi paylaş karşılık bekleme” sloganı ile faaliyetlerine devam ediyor.

Eserde Geçen Satırlardan;

“Sevgi kültürümüz iyidir, ama zamanla iş, sevmekle aşırı korumayı karıştırmaya gelmiş. Dikkat edin yabancı çocuklara, otelde beş-altı yaşındaki Alman çocuk alır yemeği hapur hupur üstüne döke döke yer. Bizin on yaşındaki Türk çocuğun yemeğini babası alır, anası yedirir, teyzesi de ağzını siler.”

“Kendini acayip ciddiye alıp işini ciddiye almayan insanlar topluluğu olduk. Keşke ciddiye aldığımız şey kendimiz değil, işimiz olsa.”

“Evladınıza ne araba bırakırsınız, ne ev ne de başka bir miras. Evlada sadece değer kavramları bırakırsınız.”

“Hukuk denilen şey, kapitalist sistemde, zenginin parasını garibandan koruyan cellâttır.”

“Bu ülkede üç şey bir araya gelmedi. Politika, dürüstlük ve akıl. Adam hem politikacı hem akıllıysa, dürüst kalmadı. Politikacı ve dürüstse, akıllı kabul edilmedi. Akıllı ve dürüstse de politikaya girmedi.”

“Size bir zararı olmadığı sürece, herkesin tercihine saygı duyun, hoşgörü gösterin, beraber yaşamak o zaman şahane olur.”

“Ezersen, uzak durup yok etmeye çalışırsan cebindeki para artar belki ama fakirleşir, mutsuz olursun.”

“Farklı inançtaki, düşüncedeki, ırktaki, tercihteki hiçbir insan sizden daha aşağı veya yukarıda değildir.”

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.