8 Saat Tok Kalmak İster misin? – BuMesele

8 Saat Tok Kalmak İster misin?

Her sene kışın kilo alıp yaz geliyor diye diyet yapanlardan mısın? Tatlı krizleri yaşayan? İstediği beslenme sistemini bir türlü bulamayan?

bumesele.com’u ilk ziyaret edişin ise; bu yazıya “Zayıflamak İçin Bol Bol Yemeyi Daha Önce Hiç Denediniz mi?” mutlaka göz atmanı tavsiye edebilirim. Sağlıklı beslenme ile istediğin kadar yemen ve kilo almaman mümkün! Nasıl olduğunu merak ediyorsan birkaç dakikanı ayırarak hayatını değiştirebilirsin.

İnsanı tok tutan yiyecekler genellikle lif, protein ve sağlıklı yağlar açısından zengin olan besinlerdir.

Şimdi gelelim doğru bir şekilde tükettiğinde sizi en az 8 saat tok tutacak besinlere. Hazır mısın?

İnsanı tok tutan yiyecekler genellikle lif, protein ve sağlıklı yağlar açısından zengin olan besinlerdir. Tokluk hissini arttıran yiyecekler için aşağıdaki grupları değerlendirebilirsin.

  1. Protein Kaynakları: Yumurta, tavuk, hindi, balık, deniz ürünleri, kırmızı et, yoğurt, peynir çeşitleri,
  2. Yüksek Lifli Yiyecekler: Kepekli tahıllar (tam buğday ekmeği, yulaf ezmesi), kuru baklagiller (nohut, mercimek, fasulye), sebzeler (brokoli, lahana, havuç, kabak), meyveler (elma, armut, çilek), chia tohumu, keten tohumu,
  3. Sağlıklı Yağlar: Avokado, zeytin, zeytinyağı, fındık, badem, ceviz, chia tohumu gibi sağlıklı yağlar içeren yiyecekler,
  4. Lifli Kuruyemişler: Kuru üzüm, kuru incir, badem

Su, uzun süre tokluk hissi vermese de susuzluğu giderir ve bazen vücudun açlık sinyallerini karıştırmasına neden olur.  Bu yüzden yeterli miktarda su içmek de tokluk hissi sağlamaya yardımcı olabilir. Bu arada herkesin günde 3 lt su içmesi de gerekmez.

Günlük içmen gereken su miktarı nedir merak ediyorsan hesaplamak için ‘Su İçmek ile İlgili Bilinmesi Gerekenler’ yazısına tıklayabilirsin!

Tok tutan yiyecekler herkes için farklılık gösterebilir ve kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir. Dengeli bir beslenme programı oluşturmak ve bireysel ihtiyaçlara uygun besinleri seçmek amacınız olsun. Kaç kilo olursan ol en önemlisi sağlığın. Sadece kilo vermek hedefin olmasın. Doğru bir şekilde yediğinde hem hiç aç kalmayacaksın hem de istediğin bedene kavuşacaksın.

Sana kalan tek şey sağlıklı olmak için doğru yiyecekleri seçmek ve doyana kadar yemek.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir