“Muhteşem İkili” Konusu, Oyuncuları ve Merak Edilenler – BuMesele

“Muhteşem İkili” Konusu, Oyuncuları ve Merak Edilenler

Kanal D ‘Kadın’, ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ ve ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dizilerine TMC iddialı bir rakip getiriyor. Yapımcılığını Zerda, Bir İstanbul Masalı, Aliye, Beyaz Gelincik, Binbir Gece, Canım Ailem, Kapalıçarşı, Aşk ve Ceza gibi unutulmayan dizilerin de yapımcısı olan Erol Avcı üstleniyor.

Yönetmen koltuğunda Suskunlar, Merhamet, Acı aşk ve Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi başarılı dizilerin de yer aldığı onlarca dizinin yönetmenliğini yapan M. Çağatay Tosun oturuyor. Tango&Cash projesinden esinlenen Başar Başaran ile Emre Özdür dizinin senaryosunu kaleme alıyor.

Dizide en son Siyah Beyaz Aşk dizisinde yer alan İbrahim Çelikkol Mert Barca, Güneşi Beklerken adlı dizide yıldızı parlayan, Şeref Meselesi ve Bu Şehir Arkandan Gelecek adlı dizilerde umduğunu bulamayan Kerem Bürsin de Mustafa Kerim Can namı diğer MKC adında birbirine zıt iki polis olarak ekranlara gelecekler.

İddialı dizinin oyuncu kadrosunda Öykü Karayel, Özgü Gürel, Zafer Algöz, Engin Şenkan ve Eren Hacısalihoğlu gibi başarılı isimler de yer alıyor.

Bir süredir çekimleri devam eden dizinin 30 Ekim Salı yayınlanacağı konuşulurken, Kanal D birer birer yayındaki dizilerini kaldırmaya başladı. Show Tv’nin yeni sezon bombası ‘Çarpışma‘ nın yayın günü de belli olunca bu defa bu iki dizi rakip oldu. Muhteşem ikili 1 Kasım Perşembe akşamı ekranlara gelecek.

Başarılı görüntüleri ile dikkat çeken tanıtımlarını yayınlayan dizinin hikayesi, iş hayatların oldukça başarılı olan ancak birbirinden uzak durmaya çalışan Avrupa yakasının en iyi polisi MKC ile Anadolu yakasının en iyi polisi Barca’nın uyuşturucu operasyonu nedeniyle bir araya gelmek durumunda kalmalarını ve edindikleri ortak düşmandan kurtulmak için birbirleri ile verdikleri eğlenceli mücadeleyi konu alacak.Komiser Barca, kaybettiği karısının ve doğmamış çocuğunun intikamını almaya MKC ise ayrıldığı eski karısı ile barışmaya çalışmaktadır. Barca ve MKC, birbirlerinde hoşlanmasalar da hem özel hayatlarındaki acılarından hem de edindikleri düşmanlardan kurtulabilmek için birlikte çalışmaya mecbur kalırlar.

Önceki sezonlardan bu yana büyük beğeni toplayan, aynı saatte yayınlanan sevilen 3 dizi; Ufak Tefek Cinayetler, Kadın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, reyting savaşında toplam %23 civarında pay alırken Kanal D, yeni projesinin konusuna ve oyuncu kadrosuna çok güveniyor ki Salı günü sağlam rakiplerin karşısına çıkarıyor. Yeni başlayacak bir dizi için büyük risk diyebilirim. Ancak bu dizileri izlese de senaryoları sarpasaran dizilerden yorulan, sıkılan seyirciler için yeni bir kaçış olarak görülebilir ve büyük bir izleyici kitlesine de ulaşabilir. Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kerem Bürsin-Mustafa Kerim Can (MKC)Amerika’da oyunculuk eğitimi alan, 1987 İstanbul doğumlu kerem Bürsin, son olarak Blu Tv’nin ‘Yaşayamayanlar’ adlı vampir dizisinde yer almıştır.

Kerem Bürsin, dizide MKC olarak tanınan, Avrupa Yakası Organize Şube’nin en iyi polisi Mustafa Kerim Can rolünde. Bir süre Amerika’da yaşamış, boşandığı karısı Yağmur’a hala aşık olan, barışmak için her türlü yolu deneyen, oğlu Mehmet Kaan Can’ı çok seven MKC, huysuz, şıklığına çok önem veren, bakımlı bir adam. Çok da zengin ancak bu zenginliğin nereden geldiği pek de belli değil. Karaköy’de kafe işletmeciliği yapan Nilüfer adında bir de kız kardeşi var.

İbrahim Çelikkol-Mert Barca1982 Kocaeli doğumlu İbrahim Çelikkol, mesleğe modellik ile başlamış ve oyunculuk ile devam etmektedir. Oyunculuk anlamında ilk olarak ‘Pars Narkoterör’ filminde rol alan oyuncu, Özgü Namal ile Merhamet dizisinde rol almış, bu sayede tanınan ve aranan bir isim olmuştur. Son olarak Ferhat karakterine hayat veren oyuncu Siyah Beyaz Aşk dizisinin bitmesin ardından bu projede Mert Barca karakterine hayat verecek.

Emniyette Barca adı bilinen, Anadolu Yakası Organize Şube’nin en iyi polisi Mert Barca, MKC’nn aksine dış görünüşüne önem vermeyen, doğmamış bebeğini ve eşi Seren’i kendisine düzenlenen bir suikastta kaybeden, polis emeklisi babası dışında kimsesi olmayan biri. Tüm hayatı işi ve kaybettiklerinin intikamını almak üzerine kurulu olan Barca hiçbir şeyden korkusu olmayan, gözü kara bir polistir.

MKC ile istemeden de olsa bir araya gelmek zorunda kalan Barca, MKC’nin kardeşi Nilüfer ile yakınlaşacaktır.

Öykü Karayel – Yağmur1990 İstanbul doğumlu Öykü Karayel, Kuzey Güney adlı dizi ile ekranlara gelmiş ve başarılı oyunculuğu ile oldukça sevilmişti. Kara Para Aşk dizisinde İpek karakterini canlandırmıştı. Kalp Atışı dizisinde Eylül karakteri ile çok sevilen, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Dilruba Sultan karakterine hayat veren Öykü Karayel ülke dışında da tanınmaya başlanmıştır.

Muhteşem İkili’de MKC’nin eski karısı Yağmur rolü ile ekranlara dönen Öykü Karayel, azimli ve başarılı bir avukat. Yağmur, eski eşini sevse de değişmediği sürece barışmaya gönlü yok.

Özge Gürel – NilüferMedcezir dizisnde canlandırdığı Ada karakteri ile tanınmış, Kiraz Mevsimi, Dolunay ve Börü gibi dizilerle ününe ün katan 1987 İstanbul doğumlu Özge Gürel, Muhteşem İkili’de MKC’nin kız kardeşi Nilüfer rolünde. Küçük yaşta annesi ve babası ayrılan, annesi ile büyüdüğü için her zaman babasını eksikliğinin hisseden Nilüfer, akıllı, kendi işinin sahibi, güçlü bir karakter.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.