Gebelikte Ay Ay Doğru Beslenme Nasıl Olur? – BuMesele

Gebelikte Ay Ay Doğru Beslenme Nasıl Olur?

Hoş geldiniz anne adayları!

Öncelikle tüm anne adaylarının çocuklarını sağlıkla kucaklarına almalarını ve kolaylıkla büyütmelerini temenni ediyorum.

Hemen her anne adayının hamile olduğunu öğrendiği ilk anda düşündüğü şeylerden biri de (kendimden biliyorum) ne kadar kilo alırım, kaç kilo almalıyım oluyor? Bu konu ile ilgili bilgileri “Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı?” adlı yazımda sizlerle paylaşmıştım.

Anne adayının nasıl beslenmesi gerektiği ve bu hamileliği en doğru şekilde nasıl tamamlayacağı aslı önemli olan konudur. Bu yazı serisinin amacı, hamilelerin her ay neler yemeleri gerektiği ve naçizane benim hamileliğim sırasında öğrendiğim, araştırdığım bilgileri sizlerle paylaşmak.Sağlıklı beslenmede ‘Dört Yapraklı Yonca Modeli’nden sıkça bahsedilir. Peki nedir bu dört yapraklı yonca modeli?Bu model, insan vücudunun ihtiyacı olan enerjiyi, farklı besin gruplarından alınması gerektiği üzerine kuruludur.

Üst yaprak, süt ve süt ürünlerini ifade eder,

Sağ yaprak, et, yumurta ve kuru baklagiller,

Alt yaprak, sebze ve meyveler,

Sol yaprak, ekmek ve tahıllardan oluşmaktadır.

Anne adayları beslenmelerini bu dört grubu ayırt etmeksizin yapmalılar. Tek çeşit beslenme, annenin ve gelişen bebeğin hamilelik sırasında ihtiyaçlarını karşılayamayacağı gibi emzirme döneminde de süt üretimini kötü yönde etkileyecektir.

* Unutulmamalıdır ki bu öneriler, sağlıklı anne adayları için normal şartlarda geçerli olan genel bilgilerdir. Herhangi bir sağlık sorunu olanlar doktorlarına danışmayı unutmasınlar.

Bu genel bir çerçeveydi. Ay ay beslenme önerileri için yazılarımı takip edebilirsiniz. Sizler de yaşadıklarınızı yorum kısmında diğer anne adaylarıyla yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Hamileliğin 1. Ayı için Öneriler ve Beslenme yazısı için;

Hamileliğin 2. Ayı için Öneriler ve Beslenme yazısı için;

Hamileliğin 3. Ayı için Öneriler ve Beslenme yazısı için;

Hamileliğin 4. Ayı için Öneriler ve Beslenme yazısı için;

Hamileliğin 5. Ayı için Öneriler ve Beslenme yazısı için;

Hamileliğin 6. Ayı için Öneriler ve Beslenme yazısı için;

Hamileliğin 7. Ayı için Öneriler ve Beslenme yazısı içim;

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.